ru en uk

  авторизація

(044) 362 48 16   (098) 294 41 60


   Ціни

Типи сайтів

Часто замовник, замовляючи в дизайн-студії створення сайту, навіть не уявляє який формат повинен мати розробляється ресурс. Чи буде це простенький промо-сайт або огромний інтернет-портал?

Належність веб-сайту до того чи іншого типу можна визначити виходячи з різних критеріїв. Наприклад, критерій якості дизайну, змісту, мети. Але зручніше і найбільш об'єктивним класифікувати сайти за критерієм приналежності. То есть,хто цей сайт містить і кому він власне належить. Цей критерій добре підходить ще й тому, що від того, хто є власником цього сайту (велика компанія, група ентузіастів, студент, школяр або домогосподарка) безпосередньо залежить якість дизайну, його зміст та мету створення.
Причини такої залежності лежать на поверхні: ціни на якісний і функціональний дизайн (додайте сюди ще «движок» та розкрутку) дуже високі і виявляються по кишені тільки великим компаніям із серйозними намірами. Всі інші роблять свої сайти як правіло самостійно, а смаки та вміння у всіх різні.

Приватні сторінки ( «хом'ячки», home pages)

Воістину наймасовіша категорія веб-сайтів. Може виникнути запитання: а чому сторінки? А нде тому, що в часи зародження Інтернету створювалася саме одна сторінка (іноді кілька), на якій і містилася вся інформація. Однак зараз склалася ситуація з точністю навпаки: окремо взятих сторінок стає все менше, а ось повнорозмірних сайтів все більше. Природно, подавляющее більшість цих сторінок і сайтів не представляють ніякої цінності, як з точки зору дизайну, так і змісту. Щодня тисячі особистих сторінок йдуть у небуття, і стільки ж (навіть мабуть більше) з'являється знову. Однак їх авторам пора вже зрозуміти, що не варто засмічувати і так вже засміченняий Інтернет, а створювати подібні сторінки тільки в тому випадку, якщо дійсно є що показати іншим людям.

Некомерційні сайти

Heмногочісленная, але більш змістовна, ніж особисті сторінки, разновідность веб-сайтів. Як правило, вони належать будь-яким об'єднанням, проектам, міжнародним або благодійним організаціям, а також cюда відносяться сайти навчальних закладів, університетів та наукових (дослідних) центрів, офіційні сайти некомерційних програмних проектів (наприклад,Lynix). Такі сайти здебільшого виконані просто, зручно і ефективно (академічний стиль). Вони містять багато корисної інформації, причому ця інформація абсолютно безкоштовна. За кількістю і якістю викладеної інформації багато некомерційні сайти з успіхом конкурують з контент-сайтами.

Комерційні сайти

Всі комерційні сайти створюються, безумовно, з метою прямого чи непрямого одержання прибутку. А, як відомо, не вклавши грошей, примножити їх не получиться. Тому рівень дизайну восновному у таких сайтів достатньо високий - фірми і компанії замовляють послуги веб-дизайну в «дорогих» і іменитих студіях.

Умовно всі комерційні сайти підрозділяються на кілька підтипів:

& nbsp; Промо-сайти. Створюються на короткий термін для реклами будь-якого товару або який-небудь послуги. Їх створення не викликає труднощів, адже їх основна мета - показати товар або представити послугу за допомогою мінімальної кількості сторінок.


Інтернет-портали. Це найбільш масштабні ресурси в порівнянні з сайтами окремих фірм і компаній. За прикладом далеко ходити не будем - сайт корпорації Microsoft. Тут тисячі сторінок і сотні підрозділів, де можна знайти буквально все, що пов'язано із самою компанією, її розроблювальними технологіями і вже готовими продуктами. Для підтримки та адміністрування подібних ресурсів потрібна велика команда веб-майстрів.
Особистий сайт керівника. Створюється на додаток до корпоративного сайту. Такий тип веб-сайту з'явився зовсім недавно, але швидше за все отримає широке розповсюдження в самое ближайшее время.

Інтернет-магазин. Названийие цього типу говорить сама за себе. Дизайн таких сайтів досить простий, а ось програмні модулі посложнее. Вимагають серйозного підходу до проектування, створення та підтримки. І, звичайно, повинна бути проведена велика рекламна кампанія, щоб інтернет-магазин знайшов своїх покупців.

& nbsp; Інформація про найдорожче

Cамая змістовна і найбільш затребувана користувачами різновид сайтів - контент-сайти. Тут знаходяться сховища самого цінного, що є в Інтернеті - інформації. До цього видусайтів відносяться пошукові системи, новинні сайти, розважальні (анекдоти) і освітні ресурси, сайти газет і журналів, електронні бібліотеки, енциклопедії та довідники ... Тобто, якщо сайт надає відкритий доступ до цінної (або навіть унікальної інформації), то його можна віднести доданого типу.

Як неважко здогадатися, якість і складність дизайну на таких веб-сайтах досить невисока, так як тут тільки інформація головна причина його створення та існування. Як правило, такі ресурси мають пристойну армію постійних відвідувачів. <br />
Контент-сайти вимагають частого оновлення свого вмісту. Самий оптимальний варіант - це кожен день. Для наповнення та адміністрування необхідний «движок», то є досить складний програмний модуль, який дуже полегшує роботу з сайтом. & Nbsp;

На закінчення варто зазначити, що таке поділ веб-сайтів неоднозначно, так як багато хто ресурси відносяться до змішаних типу. Наприклад, сайт за якістю дизайну нагадує домашню сторінку, а на самом деле це контент-сайт або навіть корпоративний! Да-да, таких випадкув дуже багато в Рунеті. Не будемо показувати пальцями. А все через жадібність наших керівників, які поскупилися замовити розробку сайту в дизайн-студії. На думку таких керівників краще доручити створення сайту своїй секретарці або «я сам все зроблю!» Але ми-то з вами знаємо, що тіслі доручити чоботар випікати пироги, що з цього вийде.


 
Робота з базами даних
29.05.2007
Робота з базами даних
29.05.2007
Блокування файлів
29.05.2007